До травня 2020 року Львівський Авторський Драматичний Театр і Експериментально-едукаційна театральна лабораторія працювали під однойменною назвою «СПІРОГРАФ». Згідно з рішенням творчого складу Театру й за згодою засновника та художнього керівника з вересня 2020 року Театр розпочав свій 16 творчий сезон під назвою «ScenA8».

«ScenA8» – сцена, платформа, майданчик, подіум чи просто креативний простір, у якому без зайвих умовностей – ідейних, репертуарних, вікових etc, – створюється мистецький продукт.

Саме арабська цифра «8» є тією дуалістичною рефлексією до знаку нескінченності. Невичерпність у можливостях, прагненнях, творчому потенціалі, підходах – ключовий універсум філософії ЛАД Театру «ScenA8».

Театр заснований 2005 р., з 2010 р. працює як постійно діючий і з 2020 р. носить назву Львівський Авторський Драматичний Театр «ScenA8» (далі – Театр).

Свою роботу розпочав з прем’єри вистави-казки «Квіткова крамничка» у постановці автора п’єси і художнього керівника Театру Андрія Сендецького. Меценатом і промотором Експерементально-едукаційної театральної лабораторії «СПІРОГРАФ», яка працює під творчою та академічною опікою ЛАД Театру «ScenA8», є Львівський обласний благодійний фонд «ТОРБА», завдяки якому тут мають можливість практикуватись обдаровані діти, позбавлені батьківської опіки, молодь з особливими потребами etc.

Роками Театр намагається достукатись до місцевої влади на рівні міста та області, щоб отримати в офіційну оренду власний дах над головою. Нас слухають, але, на жаль, роками нас не чують. Станом на сьогоднішній день, не маючи своєї домівки, Театр продовжує свою діяльність на сценах львівських театрів-партнерів: Львівського театру естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» Олега Новохацького, Львівського академічного обласного театру ляльок, Першого українського театру юного глядача, Львівського драматичного театру ім. Лесі Українки, Львівського національного академічного драматичного театру ім. Марії Заньковецької.

У репертуарі театру – вистави як для дорослого глядача, так і для дітей. Станом на лютий 2024 р. у діючому репертуарі Театру – 14 вистав.

Щороку театр готує для глядачів 2-3 нові прем’єри що включається до постійного репертуару театру. Ми продовжуємо створювати вистави, на які запрошуємо і чекаємо нашого глядача, якому, у свою чергу, традиційно відвзаємнюємо позитивним відношенням та любов’ю.