Наша історія

Театр заснований 2005 р. на базі Львівської Авторської Мистецької Школи «Студія культури та мистецтв «СПІРОГРАФ» (далі — Школа «СПІРОГРАФ») як навчальний осередок, а з 2010 р. працює як постійно діючий і носить назву Львівський Авторський Драматичний Театр «СПІРОГРАФ» (далі — Театр). Свою роботу розпочав з прем’єри вистави-казки «Квіткова крамничка» у постановці автора п’єси, керівника Школи «СПІРОГРАФ» і художнього керівника Театру Андрія Сендецького. Меценатом і промотором навчального Театру є Львівський обласний благодійний фонд «ТОРБА», завдяки якому тут мають можливість практикуватись діти та молодь з малозабезпечених сімей.

Не маючи своєї творчої домівки тривалий час, Театр діяв на сценах львівських театрів-партнерів: Львівського театру естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» Олега Новохацького, Львівського академічного обласного театру ляльок, Першого українського театру юного глядача, Львівського драматичного театру ім. Лесі Українки, Львівського національного академічного драматичного театру ім. Марії Заньковецької. Не зважаючи на відсутність свого приміщення для діяльності, Школа «СПІРОГРАФ» і Театр здобули низку найвищих нагород у Всеукраїнських та Міжнародних проектах. Зокрема у 2006 та 2008 р. Театр отримав найвищу відзнаку членів міжнародного арт-журі на Міжнародному фестивалі казок у Львові. Це є показовим результатом вдало укладеної академічної програми, професійності викладачів та педагогів, а також працьовитості талановитих творчих особистостей.

У липні 2016 року адміністрація 58 будинку офіцерів, на численні багаторічні прохання і звернення творчих організацій України та завдяки наполегливій успішній роботі Школи «СПІРОГРАФ», надала у символічне використання Театру невеличке приміщення на четвертому поверсі своєї будівлі, що по вулиці Театральній 22 у місті Львові. Колектив Театру у стислі терміни (за два тижні) перетворив вкрай знищене і непридатне для роботи приміщення  у комфортний репетиційний зал. Саме завдяки Центру Культурно-Мистецьких Ініціатив міста Львова, Львівському обласному благодійному фонду «ТОРБА», батьківському комітету й академічній раді Школи «СПІРОГРАФ», меценатам та добродіям приміщення очищене від гнилі, усунений грибок; придбані та прокладені професійні електромережі, потиньковані та пофарбовані стіни, цикльована підлога; придбана й інстальована дзеркальна стіна, змонтована професійна освітлювальна система (прожектори), частково забезпечено зал портативним вбранням сцени.

Колектив Театру щиро дякує усім, хто безкорисливо, доброзичливо і від щирого серця допомагає облаштувати простір для навчальної та творчої діяльності мистецького колективу.

З 2017 року Львівський Авторський Драматичний Театр «СПІРОГРАФ» — єдиний громадський театр в Україні, який став членом ЛМВ Національної спілки театральних діячів України. На сьогоднішній день колектив Театру налічує 12 осіб, які професіонально виконують свої обов’язки в адміністративному та творчому житті мистецької інституції. У діючому репертуарі Театру  вистави як для дорослого шанувальника сценічного мистецтва, так і для юного. Основою успішності нашого творчого осередку є виключно безкорислива професійна діяльність і самовідданість мистецького колективу.