До травня 2020 року Львівський Авторський Драматичний Театр і Експериментально-едукаційна театральна лабораторія працювали під однойменною назвою «СПІРОГРАФ». Згідно з рішенням творчого складу Театру й за згодою засновника та художнього керівника з вересня 2020 року Театр розпочав свій 16 творчий сезон під назвою «ScenA8».

«ScenA8» – сцена, платформа, майданчик, подіум чи просто креативний простір, у якому без зайвих умовностей – ідейних, репертуарних, вікових etc,­ – створюється мистецький продукт.

Саме арабська цифра «8» є тією дуалістичною рефлексією до знаку нескінченності. Невичерпність у можливостях, прагненнях, творчому потенціалі, підходах – ключовий універсум філософії ЛАД Театру «ScenA8».

Театр заснований 2005 р., з 2010 р. працює як постійно діючий і з 2020 р. носить назву Львівський Авторський Драматичний Театр «ScenA8» (далі – Театр).

Свою роботу розпочав з прем’єри вистави-казки «Квіткова крамничка» у постановці автора п’єси і художнього керівника Театру Андрія Сендецького. Меценатом і промотором Експерементально-едукаційної театральної лабораторії «СПІРОГРАФ», яка працює під творчою та академічною опікою ЛАД Театру «ScenA8», є Львівський обласний благодійний фонд «ТОРБА», завдяки якому тут мають можливість практикуватись обдаровані діти й молодь з малозабезпечених сімей, позбавлені батьківської опіки, з особливими потребами etc.

У репертуарі театру – вистави як для дорослого глядача, так і для дітей. Станом на вересень 2020 р. у діючому репертуарі Театру – 12 вистав. До виходу у світ готуються три прем’єри.

З 2017 року Львівський Авторський Драматичний Театр «СПІРОГРАФ» – єдиний громадський театр в Україні, який став одним з осередків Національної спілки театральних діячів України. На сьогоднішній день колектив Театру налічує 12 осіб, які професіонально виконують свої обов’язки в адміністративному та творчому житті мистецької інституції. У діючому репертуарі Театру  – вистави як для дорослого шанувальника сценічного мистецтва, так і для юного. Основою успішності творчого осередку є виключно безкорислива професійна діяльність і самовідданість творчого колективу.

Ми продовжуємо створювати вистави, на які запрошуємо і чекаємо нашого глядача, якому, у свою чергу, традиційно відвзаємнюємо позитивним відношенням та любов’ю.

Роками Театр намагається достукатись до місцевої влади на рівні міста та області, щоб отримати в офіційну оренду власний дах над головою. Нас слухають, але, на жаль, роками нас не чують. Станом на сьогоднішній день, не маючи своєї домівки, Театр продовжує свою діяльність на сценах львівських театрів-партнерів: Львівського театру естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» Олега Новохацького, Львівського академічного обласного театру ляльок, Першого українського театру юного глядача, Львівського драматичного театру ім. Лесі Українки, Львівського національного академічного драматичного театру ім. Марії Заньковецької.

У липні 2016 р. адміністрація 58 будинку офіцерів, на численні багаторічні прохання і звернення творчих організацій України та завдяки наполегливій успішній роботі Експерементально-едукаційної театральної лабораторії «СПІРОГРАФ», надала у символічне використання Театру невеличке приміщення на четвертому поверсі своєї будівлі, що по вулиці Театральній 22 у місті Львові. Колектив Театру у стислі терміни (за два тижні) перетворив вкрай знищене і непридатне для роботи приміщення  у комфортний репетиційний зал. Саме завдяки Центру Культурно-Мистецьких Ініціатив міста Львова, Львівському обласному благодійному фонду «ТОРБА», батьківському комітету й академічній раді «СПІРОГРАФ», меценатам та добродіям, приміщення очищене від гнилі й грибка; придбані та прокладені професійні електромережі, потиньковані та пофарбовані стіни, цикльована підлога; придбана й інстальована дзеркальна стіна, змонтована професійна освітлювальна система (прожектори), частково забезпечено зал портативним вбранням сцени. Театр знаходився в стані будівельно-ремонтних робіт з 25.07.2016 року.

Колектив Театру щиро дякує усім, хто безкорисливо, доброзичливо і від усього серця допомагає облаштувати простір для навчальної та творчої діяльності мистецького осередку.

27 серпня 2020 року театр вимушено призупинив діяльність у своїй локації за адресою вул. Театральна, 22 м. Львова.

Вигравши 19 лютого 2020 року конкурс з оренди приміщення, у якому театр перебував ще з 2007 року, нашій організації так і не дали можливості укласти договір оренди, а, отже, це унеможливило офіційно, на законних підставах, продовжити діяльність у відремонтованій та облаштованій власними зусиллями локації.

Військові чиновники відомчої структури Міністерства оборони України – балансоутримувач, – порушили процедурні терміни ними ж оголошеного конкурсу, відтак Регіональне відділення фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях відмовилося погодити договір оренди, утворюючи таку собі «безневинну» кругову поруку на усіх рівнях.

Зважаючи на неодноразові спроби вищезазначених (та й низки інших) установ усунути нашу організацію з процедури конкурсу, маємо усі підстави вважати такі маніпуляції на певних рівнях структурних підрозділів Міністерства оборони України свідомим зловживанням. На нашу небезпідставну думку, вчинення протизаконних дій чи, навпаки,– тотальної бездіяльності щодо виконання обов’язків з боку посадовців названих установ, призвело до унеможливлення продовжити на законних підставах нашу діяльність у приміщенні 58 будинку офіцерів за адресою Театральна, 22 міста Львова.

Досвід буття неодноразово вказує кожному, що перед Богом – усі рівні, а відповідальності за скоєні вчинки не уникнути, якщо не в першому поколінні, то – у наступних. Цю істину проголошує зі сцени театр, про це завжди нагадує життя.

Правдиву думку озвучив у свій час прем’єр-міністр Великої Британії Уїнстон Черчіль, адресуючи військовим: «під час війни культура не може залишатися осторонь». Хоча слід відзначити і силу мистецтва ілюзії, якою майстерно володіє чимала кількість «тилових пацюків у погонах», чим, на жаль, кидає ганебну тінь і на Людей, якими країна пишається і шанує, завдячуючи їм за свою незалежність та волю. Слава Україні – Героям Слава!

А наш Театр живе, творить і розвивається всупереч заздрісникам, творчим паразитам та  моральним потворам, псевдо-охоронцям людської гідності та пристрасним лукавцям з життєвою формулою «заїхати у рай на чужій шиї». Подорож Львівського Авторського Драматичного Театру продовжується. Ми й надалі успішно працюємо і творимо нашу сцену, а кожна глядацька зала, у якій ми граємо, завжди відкрита для наших друзів, шанувальників та гостей.