вистава-казка у постановці Андрія Сендецького за п’єсою Михайла Кропивницького

Прем’єра 2007 року

Тривалість 1 година 45 хвилин

Драматург вперше презентував твір на своєму хуторі, ангажуючи у виставу місцевих дітей.

У репертуарі ЛАД Театру ScenA8 вистава «По щучому велінню» з’явилась 2007 року і з неабияким успіхом доповнює палітру сценічних дійств й сьогодні. Прем’єру спектаклю презентували до 100-річчя постановки твору самим автором. Роками ми тішимо малих і дорослих шанувальників казок як міста Львова, так і далеко за його межами.

Родзинкою вистави є автентичне українське вбрання. Лаконічний антураж – сценічне оформлення та реквізит — усе витримано згідно усталених традицій хатнього облаштування. Завдяки універсальним елементам художньої виразності вистава добре презентується як на камерних сценах, де дійство розгортається візаві з глядачем, так і на великій сцені вона не губить свого національного колориту. Сценографія дійства увиразнює ключові моменти сюжету, вдало доповнює художні «картинки» епізодів, водночас не розпорошує увагу глядача, зосереджуючись на дійових особах та взаємодії їхніх характерів.

«По щучому велінню» це постановка з регулярною трансформацією подій та образів, очевидно, саме тому ця вистава стільки років є актуальною, живою й, відповідно, цікавою для гостей нашого театру. Кожен сезон — це нові неочікувані відмінності, що спонукають гостей Львівського Авторського Драматичного Театру ScenA8 приходити до нас знову і знову.